Board Officers: 2022–2023

Nikolai A.T.M. Wolfe TANDON '09, '11

Nikolai A.T.M. Wolfe (TANDON ’09, ’11) 

NYUAA President

Corey Blay (STERN '14, WAG '14)

Corey Blay
(STERN ’14, WAG ’14)

NYUAA Vice President

Khurram Gore (SPS '02, CAS '03)

Khurram Gore
(SPS ’02, CAS ’03)

NYUAA Vice President

Elio Martinez (LAW '85)

Elio Martinez
(LAW ’85)

NYUAA Vice President

Elana Nathan

Elana Nathan (GAL ’94)

NYUAA Vice President

Kelly Joy Otter

Kelly Joyce Otter (STEINHARDT ’02)

NYUAA Vice President

Board Members: 2022–2023

  • William Nash Ambler, PhD (IFA '14)
  • Dr. Amin Ayoub (DEN ’92)
  • Phyllis Putter Barasch (STERN ’81)
  • Amy Batallones (TANDON ’19)
  • Bruce Berger (STERN ’66)
  • Dr. Bruce Brandolin (DEN ’84)
  • John Burnett (SPS ’06)
  • Mary Tanaskovic Bitting (STERN ’68, ’71)
  • Jane Eisner Bram, PhD (WSC ’58, SSSW ’79, ’00)
  • Rena Brand (GSM '83)
  • Adrienne Burke (STERN ’82)
  • Andrew P. Burnstine, PhD (GAL ’74, ’83, STEINHARDT ’01)
  • Heather Cannady (CAS ’04)
  • Michael A. Chen (NYUSH ’17)
  • Carolynn Choi (STEINHARDT '16)
  • Anushua Choudhury (LS '16)
  • Erin D. Coffey (CAS ’02, STERN ’13)
  • Anthony Concolino (TANDON ’82)
  • Michael P. Denkensohn (STERN ’73)
  • Scott M. Dwyer (STERN ’01)
  • The Honorable Betty Weinberg Ellerin (WSC ’50, ’52)
  • Daniel Esquivel (STEINHARDT '11)
  • Mary Gallagher (MEYERS ’84)
  • Jerry S. Goldman, Esq (ARTS ’73)
  • Jeffrey S. Gould (WSUC ’79)
  • Nicholas F. Grassi (GLS ’12)
  • Anthony J. Grieco, MD (ARTS ’60, GSM ’63)
  • Quintin LaVette Haynes (WAG ’16)
  • Michael Brandon Hengerer (GAL '16)
  • Dimitri Henry (CAS ’19)
  • Jonathan M. Herman, Esq (ARTS ’69, LAW ’73)
  • Caleb L. Hodes (GAL ’03)
  • Alfred H. Horowitz (STERN ’51)
  • Beverly Hyman, PhD (STEINHARDT ’80)
  • Lillian M. Jackson (SPS ’90)
  • Robert V. Jones (TANDON '87)
  • Susan Jurevics (STERN '96)
  • Jonathan C. Kim (SPS '09)
  • Dr. Gerald M. Klaczany (DEN ’86)
  • Thomas J. Kraner (WSC ’53, STERN ’56)
  • Marvin Leffler (STERN ’42, ’51)
  • Brian A. Levine, MD (GSAS '03, GSM '08)
  • Pauline Madriz (TANDON ’08)
  • Lawrence A. Mantrone (SPS ’10)
  • Samara Mbugua (GPH '14)
  • Steven S. Miller, Esq (LAW ’70)
  • Elana Nathan (GAL ’94)
  • Kelly Joyce Otter, PhD (STEINHARDT ’02)
  • Natalya Pasklinksy (MEYERS '10)
  • Herbert Paul (STERN ’56, LAW ’61)
  • Claudia Perez-Pellicer (CAS ’10, WAG ’12)
  • Lance A. Polivy (LAW ’13)
  • Sena Pottackal (SPS '20)
  • Ronald G. Rapatalo (CAS ’97)
  • Dasha Rettew (GAL '14)
  • Israel Rocha, Jr. (WAG ’18)
  • Gabrielle Royal (GSAS '16)
  • Hediya Sizar (STEINHARDT ’17, STERN ’21)
  • Jessica-Brittany Smith (TSOA '14)
  • Nancy Strohmeyer (WSC ’83)
  • Rull James Toussaint (GSM '08)
  • Sherese Alicia Ward (WAG ’15)
  • Tony Watkins (STERN ’11)
  • Zhixuan Mark Yang (CIMS '99)
  • Joshua Zwass (STERN '02)