Board Officers: 2018–2019

Board Members: 2017–2018 

  • Kibi Anderson (STERN ’13)
  • Rocco F. Andriola, Esq (LAW ’82, ’86)
  • Quemuel Arroyo (CAS ’12)
  • Helen Arteaga (CAS ’99)
  • Dr. Amin Ayoub (DEN ’92)
  • Phyllis Putter Barasch (STERN ’81)
  • Roger K. Baumberger (STERN ’64)
  • Bruce Berger (STERN ’66)
  • Mary Tanaskovic Bitting (STERN ’68, ’71)
  • Corey A. Blay (STERN ’14, WAG ’14)
  • William W. Bongiorno, D.D.S. (DEN ’73)
  • Samantha L. Brahms (GAL '08)
  • Jane Eisner Bram, PhD (WSC ’58, SSSW ’79, ’00)
  • David A. Bronner, Esq. (WSUC '70)
  • Adrienne Burke (STERN ’82)
  • John Burnett (SPS ’06)
  • Andrew P. Burnstine, PhD (GAL ’74, ’83, STEINHARDT ’01)
  • Heather Cannady (CAS ’04)
  • Manuela Cavallo, Esq (LAW ’05)
  • Horace Chamberlain, Jr. (STEINHARDT ’59)
  • Mark Chardack (STERN ’87, ’10, TANDON ’00, SPS ’01)
  • Michael A. Chen (NYUSH ’17)
  • Carolynn Choi (STEINHARDT '16)
  • Anthony Concolino (TANDON ’82)
  • Ana Delgado (STERN ’06, LAW ’06)
  • Michael P. Denkensohn (STERN ’73)
  • Scott M. Dwyer (STERN ’01)
  • Joseph E. Ehrlich, Esq (LAW ’97)
  • The Honorable Betty Weinberg Ellerin (WSC ’50, ’52)
  • Jenny Eskin (IFA ’97)
  • Linda Evans (STEINHARDT ’81)
  • Alan Gallo (STERN ’87, ’90)
  • Jerry S. Goldman, Esq (ARTS ’73)
  • The Honorable Norman Goodman (ARTS ’47, LAW ’50)
  • Jeffrey S. Gould (WSUC ’79)
  • Rocky Greenberg (GAL ’79, TSOA ’84)
  • Anthony J. Grieco, MD (ARTS ’60, MED ’63)
  • Michael Brandon Hengerer (GAL '16)
  • Jonathan M. Herman, Esq (ARTS ’69, LAW ’73)
  • Barry J. Heyman, Esq (STEINHARDT ’94)
  • Caleb L. Hodes (GAL ’03)David Z. Hirsh (SPS ’90)
  • Alfred H. Horowitz (STERN ’51)
  • Beverly Hyman, PhD (STEINHARDT ’80)
  • Lillian M. Jackson (SPS ’90)
  • Nick Jensen (CAS ’11)
  • Dr. Gerald M. Klaczany (DEN ’86)
  • Jonathan G. Kortmansky, Esq. (LAW ’94)
  • Thomas J. Kraner (WSC ’53, STERN ’56)
  • Joseph J. LaRosa, Esq (WSUC ’80)
  • Marvin Leffler (STERN ’42, ’51)
  • Dr. Hadassa Legatt (STEINHARDT ’80)
  • Richard Lim (WSC ’63)
  • Lawrence A. Mantrone (SPS ’10)
  • Joan F. Martens (STERN ’75)
  • Elio Martinez (LAW ’85)
  • Stephanie Mattera (SPS ’09)
  • Krystal McLeod (CAS '16)
  • Steven S. Miller, Esq (LAW ’70)
  • Angel Ochoa (GSAS ’11)
  • Michael Okaty, Esq (LAW ’00, ’04)
  • Ariel Ostad, M.D. (WSC ’87, MED ’91)
  • Kelly Joyce Otter, PhD (STEINHARDT ’02)
  • Herbert Paul (STERN ’56, LAW ’61)
  • Ronald G. Rapatalo (CAS ’97)
  • Nathan Rubin (TANDON ’14)
  • Frederick C. Schult, Jr. (ARTS ’50, GSAS ’51, ’62)
  • Paul Snatchko (CAS '98)
  • Melvin A. Stein, CPA (STERN ’53)
  • Mandy Tan (NYUAD '15)
  • Armin M. Tehrany, MD (MED ’94)
  • Michelle Van-Ess (STEINHARDT ’03)
  • Sherese Alicia Ward (WAG ’15)
  • Nikolai A.T.M. Wolfe (TANDON ’09, ’11)
  • Thomas H. Wysmuller (ARTS ’66)
  • Zhixuan Mark Yang (CIMS '99)
  • Sascia Yuan (CAS ’10)
  • Joshua Zwass (STERN '02)